3D konfigüratör; müşterilerinizin ürüne yönelik taleplerini belirterek kişiselleştirme fırsatı sağlar. Ürüne gerçek zamanlı bir şekilde erişim sağlayarak etkileşimi mümkün kılan bu çözüm sayesinde üretimi gerçekleşmemiş ürünlerin opsiyonlarla zenginleştirilmesini sağlar. E-ticaret çözümlerinin güçlendirilmesini sağlayan bir görselleştirme seçeneği olan 3D Konfigüratör sayesinde renkler, bileşenler ve stilleri farklılaştırmak adına program bilgisine gerek olmaksızın sonuca ulaşmak mümkün.

Üretim süreçleri öncesinde ürüne dair bütün alternatiflerin değerlendirilmesine imkân tanıyan 3D Konfigüratör sayesinde fiyatları da farklı yönlerden değerlendirmek gerekmektedir. Tüketicilerin deneyimlerini iyileştiren, ürün tercihlerinde kaliteyi ortaya çıkaran ve en iyi ürünü seçmeyi mümkün kılan bir alternatif olarak kabul edilmektedir.

3D Konfigüratör Nerelerde Kullanılmaktadır?

E-ticaret satışlarının en çok tercih edilen çözümlerinden biri de 3D Konfigüratördür. Ürünün bütün özelliklerini müşteriye aktaran program sayesinde sürprizlere yer olmayan bir alışveriş süreci gerçekleşmektedir. Online alışveriş sürecinin belki de en büyük zorluklarından bir tanesi olan ürünü inceleyememe sorununa çözüm sağlar. Üstelik 2D fotoğraflarda fark edilemeyecek detayların fark edilmesini sağlayacak bir yaklaşım sunar.

E-ticaret alışverişlerine başvuran müşteriler açısından önemli bir fırsat olan 3D Konfigüratör e-ticaret satıcıları için de önemli bir alternatiftir. Bu çerçevede müşteriye farklı bir bakış açısı sağlarken satıcılar için de reklam ve pazarlamada daha az çaba harcanmasına olanak sağlar.

3 Boyutlu Konfigüratör Neler Getirir?

Satın alma kararı vermek isteyen her tüketici için ‘Satın Al’ butonuna tıklamadan önce emin olmak her şeyden değerlidir. Zira sürece dair emin olunmadığı takdirde satın almanın askıda olması da kaçınılmaz bir duruma dönüşecektir. Bu nedenle de 3D Konfigüratör kullanılması satıcı için kolaylık alıcılar için de güvenin elde edilmesi mümkündür.

İki taraflı bir kazanç stratejisi üzerine inşa edilmiş olan 3 boyutlu konfigüratör sayesinde kaliteye kapı aralamak mümkündür. Tüketicilerin satın alma deneyimlerini iyileştirirken satıcıların da tüketiciyi tatmin etme çabalarını en aza düşürecek konfigüratör farklı alanlarda kullanılabilmektedir. Dekoratif bir objeden bir takı ve aksesuara kadar her alanda bu konfigüratöre başvurmak mümkündür. Önemli olan sektörden ziyade ürünün doğru bir şekilde değerlendirilmesidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir